Поширена кишкова бактерія може уповільнити і навіть повернути назад скупчення білків, пов'язаних з розвитком хвороби Паркінсона. Вчені виявили, що пробіотик bacillus subtilis блокує формування токсичних скупчення білків альфа-синуклеїну, які позбавляють мозок нейротрансмітера дофаміну, необхідного для здійснення нормальних рухових процесів. Дофамін передає сигнали від мозку до решти частин тіла, за допомогою яких ми і координуємо наші руху. Мікроорганізми в кишечнику, як вважають дослідники, грають важливу роль в початковій стадії розвитку хвороби Паркінсона у деяких пацієнтів.
Зокрема, це може пояснити, чому три чверті жертв цієї хвороби мають шлунково-кишкові аномалії, а багато хто скаржиться на запори. Bacillus subtilis запобігають і захищають мозок від скупчень альфа-синуклеїну за рахунок відновлення кишкового балансу бактерій. Шотландські вчені з університетів Единбурга і Данді підкреслюють важливість отриманого відкриття, так як воно може використовуватися для майбутніх досліджень в області впливу поживних добавок на розвиток хвороби Паркінсона. У мозку жертв цього захворювання білок альфа-синуклеїн формує токсичні вузли. Вони провокують смерть нервових клітин, що відповідають за виробництво дофаміну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можуть пробіотики налагодити роботу кишечника?Ці скупчення призводять до характерних руховим симптомів, пов'язаних з хворобою, включаючи тремор, а також загальмованість. І ось тепер встановлено, що bacillus subtilis володіє захисним ефектом проти скупчень альфа-синуклеїну. Більш того, це бактерія очищає мозок від вже сформованих скупчень білків, що покращувало симптоматику черв'яків в ході експерименту. Результати дослідження публікує The Daily Mail.