У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, вони вивчили, як пересадка калу від молодих мишей до старших стимулювала кишковий мікробіом і оживила імунну систему кишечника.
Шлунок, більш ніж багато інших внутрішні органи, може бути сильно ослаблений ефектами старіння, і багато вікові зміни в мікробіома кишечника були пов'язані із запаленням, слабкістю і підвищеною сприйнятливістю до потенційно небезпечним для життя кишкових розладів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зміни мікрофлори кишечника свідчать про ракПроблеми кишечника в похилому віціПровідний дослідник Маріса Стебегг сказала, що кишковий мікробіом складається з сотень різних бактерій, які необхідні для оптимального здоров'я. Ці кишкові бактерії відіграють роль в метаболічної функції, функції мозку і в реакції імунної системи на загрози, такі як чужорідні патогени.
"Наша імунна система постійно взаємодіє з бактеріями в шлунково-кишковому тракті. Як імунологи, які вивчають, чому наша імунна система не працює так само добре в літньому віці, ми цікавилися, чи може склад мікробіома кишечника впливати на силу імунної відповіді кишечника,"- сказала Стебегг.
Дослідження на мишахУ цьому дослідженні, вчені спільно розміщували молодих і старих мишей, щоб стимулювати їх природне бажання пробувати фекальні кульки інших мишей, або вони безпосередньо виконували перенесення фекалій від молодих до більш старим мишам. Це зміцнило кишкову імунну систему у літніх гризунів і частково виправило вікове зниження функцій організму.
Мішель Лінтерман, один з дослідників, зазначила, що "одного спільного житла було досить, щоб зробити кишковий імунну відповідь у літніх мишей майже не відрізнятись від реакції їхніх молодших сусідів по кімнаті".