Рак товстої кишки часто не має явних симптомів на початкових стадіях, що може ускладнювати його діагностику. Особливо це характерно для випадків спорадичного колоректального раку, який розвивається у людей без відомих, наприклад, спадкових або пов'язаних зі способом життя факторів ризику розвитку раку.
З цих причин дослідники постійно шукають кращі способи зрозуміти, що є причиною ризику колоректального раку, і як визначати його наявність на ранній стадії. Недавнє дослідження, проведене на мишах, показало, що дисбаланс в кишкової мікробіоти, який прийнято називати "дисбактеріозом", тісно пов'язаний з виникненням раку товстої кишки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спеції та трави, які захистять від ракуЗокрема, коли мишам трансплантували стілець від хворих на рак тварин, у них починав розвиватися дисбактеріоз, а в кишечнику ставало більше передракових уражень.
Ця знахідка змусила дослідників націлитися на розробку аналізу крові, здатного визначати епігенетичні зміни, пов'язані як з несприятливою зміною в кишкової мікрофлори, так і з розвитком пухлини. Вченими був створений пробний аналіз крові, який виявився вельми точним в невеликому проспективному випробувальному дослідженні за участю людей з спорадичним колоректальний рак. Цей аналіз оцінює рівень гіперметілірованіе трьох різних генів в бактеріальному геномі.
Дослідники планують провести подальші дослідження в більших когортах пацієнтів, щоб переконатися в ефективності розробленого ними методу. У разі успіху такий аналіз крові можна буде використовувати для діагностики колоректального раку на ранній стадії у людей, у яких відсутні симптоми, повідомляє видання.