Кишечник є одним з найголовніших органів, здоров'я якого багато в чому визначає самопочуття людини, його схильність до різних захворювань. Від роботи кишечника залежить те, як організм справляється з патогенами, стресом, а також обмін речовин, вага. Хочете добре себе почувати, бути струнким, не хворіти, - уникайте наступних звичок, здатних повністю його зруйнувати.
Недостатнє жування їжі. Після кожного укусу потрібно жувати мінімум 30 разів, але цим правилом часто нехтують. В результаті на травний тракт лягає підвищене навантаження, оскільки їжа потрапляє в нього відразу великими фрагментами і з високим вмістом цукру, не проходячи потрібного етапу засвоєння в роті, слина якого містить спеціальні ферменти для його розкладання. Підсумок усього цього - хворобливі спазми, здуття, надлишок газів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення мікрофлори кишечникаЗвичка переживати, нервувати. Стреси знижують активність кишечника. Організм починає використовувати енергію виключно для виробництва адреналіну, травний тракт недоотримує його і травна функція слабшає. Чим довше триває стресова ситуація, тим сильніше страждає здоров'я органу, частіше виникають метеоризм, відчуття переїдання, спазми, нудота. Може розвинутися синдром роздратованого кишечника, робить його м'язи особливо чутливими.
Вживання порожніх вуглеводів. Звичка є багато білого хліба, борошняних виробів, солодощів збіднює організм клітковиною, оскільки такі продукти містять її вкрай мало. При дефіциті клітковини розмножуються бактерії, які руйнують здоров'я кишкової флори, що викликають проблеми з травленням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Малорухливість. Через відсутність руху травна система кишечника працює повільніше, їй стає складніше розщеплювати споживану їжу. Якщо виробите звичку здійснювати невелику прогулянку в обідню перерву, це посприяє тому, що кишечник почне працювати як годинник.