Алергічні реакції можуть виникати і без впливу алергену, досить людині повернутися в те місце, де вона раніше зіткнулась з негативною реакцією.
Алергія та негативні спогади
Такі дані були отримані в результаті дослідження Тюбінгенського університету. Однак відбувається цього тільки за певної умови.
Главою дослідження стала доктор Лучіана Беседовська і професор Ян Борн з Інституту медичної психології і поведінкової нейробіології. У ньому брали участь добровольці з алергічним ринітом. Їм видавали назальний спрей з вмістом алергенів (пилок трави або берези). Тестування проходило в нейтральній кімнаті. Сила реакції вимірювалася за кількістю специфічного ферменту в носовій секреції.
Половина випробовуваних після цього експерименту лягла спати на восьму годину, а інша половина повинна була спати до наступного вечора. Через тиждень експеримент був повторений в тій же кімнаті, проте алергени не пропонувалися. Випробовувані з групи сну реагували негативно відразу після входу в кімнату. При цьому ніякої реакції в іншому місці, куди їх привели два тижні по тому, не було.
"Сон допоміг мозку міцно зв'язати певну локацію з алергічною реакцією. Це звичайний навчальний процес", - підкреслює Борн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою