Вчені з США продемонстрували, що фотографії висипань, зроблені пацієнтами на камеру стільникового телефону, можна оцінювати за допомогою технологій штучного інтелекту і глибокого навчання для точного виявлення та ідентифікації мігруючої еритеми (ЕМ), почервоніння шкіри, пов'язаного з гострою хворобою Лайма.
Це може забезпечити адійний скринінг, точну діагностику і раннє лікування, допомагаючи уникнути серйозних потенційних неврологічних, ревматологічних та серцевих ускладнень прогресуючої хвороби Лайма. Звіт за результати було опубліковано в журналі Computers in Biology and Medicine.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефективні олії часнику від хвороби ЛаймаВчені розробили і протестували кілька комп'ютерних моделей з глибоким навчанням, щоб точно відрізнити ЕМ від інших дерматологічних станів і нормальної шкіри.
При оцінці зображень, комп'ютерна система в 72% випадків правильно відрізняла ЕМ від інших висипань і в 94% випадків правильно виявляла ЕМ на нормальній шкірі. При перевірці на зображеннях пацієнтів, у яких клінічно була підтверджена хвороба Лайма, точність склала 86%.