Відслідковувати споживання вуглеводів. Контроль споживання вуглеводів дуже важливий для управління рівнем цукру в крові, наголошують лікарі. Вуглеводи важливі, оскільки дають енергію і тривале почуття ситості. Але якщо в меню і повинні бути присутніми вуглеводні продукти, в їх склад також повинні входити клітковина, білок - наприклад, це можуть бути бобові, деякі фрукти, овочі, нежирне молоко.
"При діабеті не рекомендується приймати прості вуглеводи у вигляді цукру, солодощів, цукерок, цукровмісних і безалкогольних напоїв, фруктових соків, кукурудзяного сиропу", - підкреслюють дієтологи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Горох для лікування діабетуВживати білок. Продукти з високим вмістом білка допомагають втамовувати голод без особливого впливу на рівень цукру в крові. Крім того, харчування з адекватно високим вмістом білка підтримує м'язову масу. Багата білком їжа не тільки перешкоджає стрибків глюкози, але і допомагає уникнути набору ваги при діабеті.
Вибирати хороші жири. У харчуванні при діабеті не повинно бути продуктів, багатих насиченим жиром і трансжирами, щоб запобігти серцевим захворюванням, які поширені серед хворих на туберкульоз їм людей. Перевагу потрібно віддавати ненасиченим жирам - моно- і поліненасичених жирних кислот.
"Вживання продуктів, багатих омега-3 жирними кислотами - лляного насіння, лосося, тунця, сардин, скумбрії, може діяти на діабетиків як кардіозахисний засіб", - відзначають експерти.
Не пропускати прийоми їжі. Кожен такий пропуск може знизити рівень цукру в крові, а після прийому ліків або інсуліну привести до виникнення небезпечного стану гіпоглікемії. До того ж це сприяє збільшенню ваги або ускладнює його скидання, оскільки уповільнює метаболізм.