Існують різні спеціальні препарати, які знаходяться у вільному продажу: https://www.apteka24.ua/medikamenty/immunomodulyatory/interferony/. Але кожен з них повинен підбиратися тільки лікарем і застосовуватися після призначення.
Серозний менінгіт характеризується гострим початком, легким ступенем порушення свідомості і нетривалим перебігом при своєчасному лікуванні. Клінічна картина досить чітка, оскільки патологія проявляє себе виражено:
висока температура,
запалення слизових оболонок носоглотки,
нездужання,
відсутність апетиту,
загальна апатія або, навпаки, перезбудження,
неможливість зосередитися,
сильна сонливість,
нудота і блювота без полегшення,
біль в животі,
головний біль, в шиї і вздовж хребта,
висип на тілі,
судома,
проблеми зі слухом.
Стан може сильно погіршуватися в будь-який момент. У важких випадках спостерігається сплутаність свідомості і навіть кома. Тому при появі характерних симптомів слід негайно звернутися за медичною допомогою, тим більше що діагностика здійснюється тільки в лікарні.
Яким має бути ефективне лікування
Першорядне завдання – визначити тип збудника, що дозволяє призначати симптоматичну терапію. Вона необхідна для зняття запалення, а також для зменшення внутрішньочерепного тиску і зняття інших симптомів. Будь-якого специфічного лікування при вірусному менінгіті не передбачено. В основному використовуються знеболюючі, противірусні та імуномодулюючі препарати. Серед них – інтерферони, які складаються з цілого ряду білкових сполучень і допомагають клітинам організму ставати несприйнятливими до впливу вірусу. При необхідності призначаються жарознижуючі, заспокійливі і протисудомні, сечогінні та інші лікарські засоби.
Пацієнтам показаний постільний режим, перебування в затемненому тихому приміщенні, рясне пиття. Після зняття гострого стану і нормалізації показників внутрішньочерепного тиску, рекомендована фізіотерапія, масаж, лікувальна гімнастика та інші реабілітаційні процедури. В більшості випадків хвороба відступає за 7-10 днів. Іноді протягом декількох тижнів або місяців після одужання зберігається загальна слабкість і швидка стомлюваність, порушення координації рухів, головний біль. Відновлення може займати місяці, якщо патологія викликана, наприклад, вірусом Західного Нілу.