Зазвичай запаморочення не є чимось небезпечним, але поява деяких симптомів означає, що людині потрібно обов'язково звернутися до лікаря.
Причини запаморочення
Анемія. Цей стан означає, що організму не вистачає здорових еритроцитів для перенесення кисню по тілу. Недоодержуючи кисень, людина може відчувати запаморочення, втому і слабкість. Найбільш частою першопричиною анемії є нестача заліза, за якою йде дефіцит вітамінів B12 і фолієвої кислоти.
Забиті артерії. Через атеросклероз кровоносні артерії ущільнюються і звужуються через накопичення в них жирових речовин (холестерину). Кров перестає активно переміщатися по тілу, що підвищує ймовірність серцевого нападу або інсульту. Ознакою цього порушення є напади запаморочення, що супроводжуються втратою слуху, подвоєнням в очах, онімінням обличчя, рук або ніг.
Пухлина головного мозку. Одна з найнебезпечніших причин, що пояснюють, чому у людини паморочиться голова. Пухлини мозку можуть рости в ділянках, які допомагають контролювати баланс тіла, тому можуть виникати проблеми зі збереженням рівноваги. Інший характерний симптом - порушення зору, наприклад, подвоєння в очах.
Проблема внутрішнього вуха. Якщо ви помічаєте, що не тільки втрачаєте рівновагу, але і частково слух, це може бути ознакою проблеми глибоко у вусі. Лабіринтит і вестибулярний неврит є станами, що відображають запалення в вусі, - обидва можуть викликати відчуття запаморочення, а також нудоту і блювоту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою