Нове дослідження припускає, що деякі музичні твори Моцарта можуть застосовуватися в якості потенційного засобу лікування епілепсії. Це ще один доказ ефективності музичної терапії.
Користь сонат Моцарта у процесі лікування
Ще в 1993 році дослідники повідомили, що прослуховування фортепіанної сонати Моцарта протягом 10 хвилин покращує навички просторового мислення у студентів коледжу. При цьому їх IQ збільшувався на 8 або 9 пунктів, так що вчені навіть заговорили про ефект Моцарта. Так народилася мода на програвання творів цього композитора в присутності дітей. Вважалося, що це сприяє розвитку їхнього мозку.
Однак у четвер в авторитетному науковому журналі Scientific Reportsопубліковані результати дослідження, в якому говориться, що прослуховування сонати Моцарта протягом не менше 30 секунд пов'язане з менш частими сплесками певної електричної активності мозку у людей з епілепсією, яка не піддається лікуванню. В експерименті взяли участь 16 пацієнтів. У них ці сплески знизилися на дві третини по всьому об'єму мозку. Але більш за все це зниження було помічене в лівій і правій лобових частинах кори головного мозку, які регулюють емоційні реакції.
Автори дослідження спочатку проявляли неабиякий скептицизм з приводу можливих підсумків. Однак вони виявилися приємно здивовані тим, що ефект Моцарта дійсно існує. Причому дієвої виявився саме Моцарт, а не якісь твори інших авторів. Відзначимо, що збільшення кількості сплесків в цих ділянках мозку може посилювати процес втрати пам'яті або погіршення когнітивних функцій. Спрямована на скорочення цих сплесків терапія має деякі доведене переваги для пацієнтів з епілепсією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен