Для людей з аутоімунними на початку пандемії існувала велика невизначеність і сумніви.
Аутоімунні захворювання та COVID-19
Незважаючи на те, що різні спеціалізовані спільноти давали поради про продовження відповідної терапії на ранньому етапі, все ж важливо визначити, як інфікування новим коронавірусом проходить у людей з імуносупресією. Справжнє когортне дослідження використовувало дані данського населення для дослідження.
Було встановлено зв'язок між COVID-19, частими ревматологічними, дерматологічними, шлунково-кишковими і неврологічними імуноопосередкованими запальними захворюваннями і лікуванням імунодепресантами.
Як коронавірусна інфекція діє у аутоімунних пацієнтів?
В рамках популяційного когортного дослідження в Данії і регіоні Зеландія були проаналізовані дані за період з 28 січня по 15 вересня 2020 року. Основним критерієм була підтверджена ПЦР інфекція SARS-CoV-2. Дослідники визначили еволюцію COVID-19, госпіталізацію через COVID-19 і смертність.
У дослідженні було виявлено менше інфекцій, але частіше було виявлено важкий перебіг COVID-19 у людей з аутоімунними захворюваннями. Лікування системними стероїдами, старість і припинення імуносупресивної терапії, мабуть,сприяли важкому перебігу хвороби. З іншого боку, терапія з використанням біопрепаратів захищала від серйозних наслідків.
Результати вказують на актуальність безперервної терапії основних захворювань, в тому числі в контексті COVID-19.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи справді погано, якщо дитина не ходить в дитячий садок?
5 причин порушення апетиту у дітей
Шпинатний рулет з червоною рибою і вершковим сиром