Коли справа доходить до лікування тромбів, викликаних коронавірусом дослідники зробили два ключові висновки.
Тромби після коронавірусу
Навіть у пацієнтів з помірним захворюванням коронавірусом можуть утворитися тромби. Вони також стверджують, що знайшли "найефективніший спосіб" боротися з тромбами, викликаними вірусом.
Інститут медичних досліджень імені Файнштейна виявив, що пацієнти з коронавірусом з підвищеним рівнем в крові білка, відомого як d-димер, особливо схильні до високого ризику згортання крові. D-димер є продукт розкладання фібрину, який часто вимірюють для оцінки освіти згустку. Полімеризований фібрин в поєднанні з крихітними клітинами і іншими залишками утворює згусток.
Під час пандемії коронавврусу d-димер був пов'язаний з серйозністю захворювання і смертністю.
У новому дослідженні йдеться, що лікування пацієнтів з підвищеним рівнем d-димера високою дозою розріджувачі крові, званого низькомолекулярним гепарином, може значно знизити ймовірність утворення тромбів і додаткових ризиків.
Препарати для розрідження крові доступні в усьому світі. Дослідження описує це як "рентабельний спосіб запобігти утворенню тромбів і зберегти життя". Очікується, що ці результати вплинуть на те, як лікарі лікують і діагностують тромби у пацієнтів з ковідом.
Симптомами тромбів є: - пульсуючий або переймоподібний біль, набряк, почервоніння і тепло в нозі або руці;
- раптова задишка;
- гострий біль в грудях (може посилюватися при вдиху); - кашель або кашель з кров'ю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу