Офіційна статистика свідчить, що артроз страждає кожен десятий житель планети. Якщо раніше це захворювання було знайоме переважно людям старшого віку, то сьогодні суглобова патологія часто зустрічається і у молодих.
Вважають, що артроз — це захворювання старості. Справді, найчастіше артроз розвивається через вікові зміни у суглобах. Проте артроз у молодому віці теж зустрічається досить часто, оскільки спровокувати руйнування хрящової тканини можуть інші причини.
Пусковим механізмом для розвитку артрозу можуть стати травми суглобів та різні ушкодження. Також часто до артрозу призводять артрити, запальні та інфекційні процеси, особливо якщо їх довго ігнорувати.
У молодості ми часто недооцінюємо такі фактори, як переохолодження, надто високі навантаження на суглоби. Тим часом вони теж є тригерами і можуть у перспективі обернутися проблемами із суглобами. Зайва вага також позначається на стані суглобів не найкращим чином.
Лікувати артроз найефективніше на початкових етапах. У запущених ситуаціях повне одужання може бути навіть неможливим. Тому потрібно ставитися до свого організму уважно та не ігнорувати тривожні сигнали, які він нам посилає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен