Ще багато століть тому лікарі виявили, що накладення здавлюючої пов'язки на проблемні ділянки кінцівок допомагає в лікуванні розтяжінь, венозних патологій та деяких травм. Сучасна медицина також використовує цей метод, а зробити його максимально ефективним допомагає еластичний бинт. Він застосовуються як один з елементів реабілітаційної терапії, дозволяє отримати позитивний ефект у профілактиці варикозу.
еластичний бинт
Еластичні бинти класифікують за мірою розтяжіння:
високорозтяжні вироби – мають найнижчий рівень компресії, відрізняються підвищеною еластичністю і розтягуються більш ніж на 140% від своєї довжини;
середньорозтяжні – мають компресію середнього ступеня і здатні розтягуватися на 100-140% від початкової довжини;
малорозтяжні – досить щільні, розтягуються лише на 70% від своєї довжини, після накладання інтенсивно стискають тіло.
Область застосування еластичних бинтів
Для профілактики та зняття симптомів венозних захворювань. При ходьбі, тривалому знаходженні у вертикальному положенні, при перенесенні важких речей судини ніг піддаються високим навантаженням. Якщо клапани всередині вен пошкоджені, рух крові по них порушено, і це призводить до утворення застійних явищ, втрати тонусу проблемних ділянок, появі характерних вузлів на венах, хворобливих відчуттів. Щоб знизити ступінь прояву цих патологій, рекомендується накладення на уражену кінцівку еластичних бинтів короткорозтяжних. За рахунок низької еластичності вони практично не стискають тіло під час спокою, а при навантаженні забезпечують високий рівень компресії.
У період реабілітації після склеротерапії. Склеротерапія – це метод лікування варикозу, при якому в уражену судину вводиться спеціальний склад. Він викликає злипання стінок вени, завдяки чому рух крові нею припиняється. Щоб прилеглі судини змогли адаптуватися до додаткового навантаження, після склеротерапії рекомендується носіння середньорозтяжних еластичних бинтів.
Для фіксації травмованих суглобів. Якщо необхідно зафіксувати пошкоджений суглоб з мінімальним обмеженням рухливості, для цього застосовують високорозтяжні вироби.
Крім цього, еластичні бинти можуть використовуватись під час вагітності – для компенсації навантаження на судини нижніх кінцівок та усунення застійних явищ.
Як правильно накладати еластичний бинт
Бинтувати кінцівки слід уранці, в ідеалі - до підйому з ліжка або в найближчі 15-20 хвилин після нього. Це пов'язано з тим, що вранці вираженість набряків мінімальна, і це допомагає створити правильну компресію.
Накладати виріб на нижню кінцівку слід від щиколотки до стегна, намагаючись дотримуватися рівномірного натягу.
Кожен наступний виток бинту має перекривати попередній на 30%.
Починати та закінчувати бинтування кінцівки необхідно на відстані 15 см до проблемної ділянки.
Носити еластичний бинт рекомендується лише під час навантаження, а у спокої пов'язку краще знімати, щоб не порушувався природний кровообіг. Після зняття виробу кінцівку слід злегка помасажувати і на 15-20 хвилин потримати піднятою догори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен