Кишечник відповідає за правильну роботу всієї імунної системи.
Підтримка здоров'я кишечника
Кілька порад для тих, хто прагне зберегти кишечник здоровим:
1. Вживати пробіотики. Прийом пробіотиків (добавок або продуктів, що містять корисні бактерії) може бути дуже корисним для кишечника. За даними Гарвардської медичної школи, їхня достаня кількість захищає від синдрому роздратованого кишечника та інших неприємних станів, пов'язаних з порушенням травлення.
2. Їсти багато клітковини. Коли клітковина починає ферментуватись у товстій кишці, виробляються корисні кишкові бактерії, а шкідливі бактерії пригнічуються. Клітковина – це пребіотик, тобто їжа для пробіотиків. Жінкам рекомендують споживати щонайменше 21-25 грамів клітковини на день, чоловікам – від 30 до 38 грамів на день.
3. Контролювати кількість алкоголю. Алкоголь може вбивати корисні кишкові бактерії та подразнювати слизову оболонку шлунка, що призводить до розвитку гастриту.
4. Обмежити використання антибіотиків. Ці ліки рекомендують приймати лише у разі потреби. Використання антибіотиків може мати негативні наслідки для мікробіоти кишечника, включаючи зниження видової різноманітності, зміну метаболічної активності. Крім того, деякі дослідження кажуть, що вплив антибіотиків у ранньому дитинстві може призвести до низки шлунково-кишкових, імунологічних та нейрокогнітивних захворювань.
5. Справлятися зі стресом. Вчені вважають, що між кишечником та мозком існує специфічний зв'язок, іноді кишечник навіть називають "другим мозком". Хронічно стрес здатний певним чином впливати на зв'язок між мозком та кишечником, змінюючи співвідношення бактерій у травному тракті. Щоб мати здоровий кишечник, потрібно менше нервувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою