Як розпізнати інсулінорезистентність без аналізу - читайте у матеріалі.
Про гормони інсулін чули всі. Його виробляє підшлункова залоза. Без інсуліну глюкоза, яку ми споживаємо з продуктами харчування, не потрапить у клітини. Відповідно, клітини залишаться без палива-енергії.
По суті, інсулін відчиняє двері в клітину для глюкози. Але так не завжди. У деяких випадках інсулін не може відчинити ці двері. Підшлункова залоза збільшує рівень інсуліну ще більше, але двері в клітинах залишаються все одно закритими. Це є інсулінорезистентність..
Поставити точний діагноз, звичайно, може тільки лікар. Але за деякими непрямими симптомами ми можемо діагностувати себе заздалегідь самі.
Насамперед, це об'єм нашої талії. У жінок він не повинен перевищувати 80 см, у чоловіків 95 см. Все, що більше може говорити про інсулінорезистентність.
Ще одна часта ознака — велика кількість папілом по всьому тілу (внаслідок надмірного безконтрольного поділу клітин), акне (за винятком підліткового періоду), потемніння шкіри на деяких ділянках тіла. Найчастіше це зона шиї, паху, пахвових западин.
Постійне бажання перекусити протягом дня, набряки, безсоння, складності із засинанням, нічні судоми в кінцівках, підвищений ріст волосся на обличчі у жінок, відчуття втоми та дратівливість – все це ознаки прихованої інсулінорезистентності.
Чим більше ознак виявили у себе, тим вища ймовірність того, що діагноз підтвердиться. Здаємо натще глюкозу в плазмі, інсулін, глікований гемоглобін і сечову кислоту.