Частина мозку, яку руйнує хвороба Паркінсона, може показувати людині тривожні сни.
Тривожні сни та хвороба Паркінсона
Тривожні або жахливі сни, які починають частіше снитися дорослій людині, можуть віщувати появу хвороби Паркінсон, про це повідомив журнал The Lancet. Дослідники Бірмінгемського університету виявили, що люди, які бачать тривожні сни один чи кілька разів на тиждень, з більшою ймовірністю отримують діагноз хвороби Паркінсона. Це може статися найближчими роками після того, як погані сни починають снитися частіше.
При хворобі Паркінсона уражаються окремі частини мозку. Однією з таких ділянок є базальні ганглії, які виробляють дофамін – гормон, який впливає на настрій та здатність рухатися. При паркінсонізмі рівень дофаміну знижується, і це впливає на те, що людину починають переслідувати негативні, кошмарні сновидіння. У свою чергу, люди, яким сняться кошмари, як правило, погано сплять ночами, і це робить їхній мозок сприйнятливим до накопичення шкідливих речовин, пов'язаних із хворобою Паркінсона.
Хвороба Паркінсона може викликати нічні кошмари через пошкодження ділянок мозку, що регулюють негативні емоції під час сновидінь. Ця частина мозку відома як префронтальна кора і знаходиться у передній частині мозку, відомої як лобова частка. Ця область також контролює наші розумові здібності.
У пацієнтів, яким часто снилися тривожні сни, найчастіше спостерігалася атрофія правої лобової частки. На його думку, такі сни можуть бути ознакою ранньої дегенерації правих лобових ділянок мозку під час розвитку хвороби Паркінсона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою