Дуже часто стан слизових залежить від стану всього організму.
Лікування молочниці
Надмірне зростання кандиди якраз говорить про зворотне – про порушення нашого мікробіома, пошкодження слизових, знижений імунітет, схильність до алергій та хронічних запальних процесів.
Як запідозрити у себе надмірне зростання кандиди:
- висипання на шкірі, акне; - потяг до солодкого та легких вуглеводів; - сонливість вдень, порушення сну; - погіршення пам'яті, проблеми із запам'ятовуванням; - непереносимість алкоголю (у вигляді кропив'янки на шкірі); - здуття живота, нерегулярний кал; - частий вагінальний кандидоз; - періодичний свербіж шкіри.
Звичайно, не всі ці симптоми будуть одночасно. Часто кандида проявляється якоюсь однією чи кількома ознаками.
Що сприяє надмірному зростанню кандиди?
- інсулінорезистентність; - підвищення рівня глюкози та глікованого гемоглобіну в крові вище 5; - вуглеводний тип харчування (особливо надлишок цукру та легких вуглеводів); - гіпотиреоз; - гастрит; - зниження імунітету, аутоімунні захворювання; - прийом глюкокортикоїдів, КОК, антибіотиків; - інтоксикація важкими металами та іншими токсинами.
Схему терапії лікар має складати індивідуально. Спільною буде лише антикандидна дієта, на фоні якої проводять лікування.
Сама по собі антикандидна дієта не вилікує вас, вона потрібна в комплексній терапії, оскільки допомагає не підтримувати зростання кандиди.
На такій дієті зазвичай потрібно пробути місяць. А після відновлення мікробіоти потихеньку потрібно її розширювати. Наскільки? Це також індивідуально.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою