З віком у людей частіше виникають проблеми з тиском.
Ранкове головокружіння
Низький кров'яний тиск (гіпотонія). Під час нічного сну кров має тенденцію накопичуватись у тулубі. Коли людина прокидається і встає з ліжка, кров прямує до живота та ніг, викликаючи падіння артеріального тиску. В нормі організм може досить швидко відновити його баланс, але у людей такої швидкості реакцій вже може не бути - вони часто відчувають запаморочення вранці при дуже різкому підйомі з ліжка.
Крім того, низький кров'яний тиск (ортостатична гіпотензія), через який паморочиться голова, може виникати на фоні прийому деяких ліків (наприклад, антидепресантів або діуретиків), а також при проблемах із серцем або розладами нервової системи.
Доброякісне пароксизмальне позиційне запаморочення. Це порушення псує життя людям, які мають проблеми з балансом у внутрішньому вусі. У разі запаморочення може відчуватися при зміні становища тіла, наприклад, коли людина перевертається в ліжку.
Апное уві сні. Люди з апное під час сну відбуваються зупинки дихання, що заважає організму (конкретно мозку) отримувати достатню кількість кисню – це, своєю чергою, провокує відчуття запаморочення.
Серцева недостатність. При серцевій недостатності міокард не може перекачувати достатньо крові для потреб тіла. Ця проблема може спричинити стрибки артеріального тиску, здатні призвести до дисбалансу рівноваги та запаморочення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?