Консервована риба – новий тренд: дієтологиня пояснює, чи справді вона корисна
19:10, 04 Лип 2025 · Категорія: Харчування · Переглядів 343 ·

Консервована риба
![]() |
Під час вибору продукту слід віддавати перевагу тим варіантам, які не містять надмірної кількості солі та доданих олій.
Переваги консервованої риби:
-
Омега-3 жирні кислоти. Залежно від виду консервована риба може містити велику кількість омега-3 жирних кислот, які підтримують здоров’я серця й мозку, знижують запалення та можуть покращити психоемоційний стан.
-
Якісний білок. Цей продукт є джерелом білка, який допомагає у відновленні тканин організму та забезпечує тривале відчуття ситості.
-
Різноманітні поживні речовини. Манакер додає, що у складі риби є кальцій, вітамін D і селен. Вітамін D та кальцій зміцнюють кістки, тоді як селен підтримує функції щитоподібної залози та імунної системи.
-
Довгий термін зберігання. Консерви мають тривалий строк придатності, що робить їх вдалим доповненням раціону. Зокрема це також зменшує харчові відходи.
-
Доступність. Риба в бляшанках – бюджетний спосіб додати поживні речовини до свого раціону. Крім цього, продукт не потребує приготування, що додає йому зручності.
-
Універсальність. До продукту пасують різні спеції, трави та соуси. Зокрема, дієтологиня стверджує, що консерву легко адаптувати до власних смакових уподобань.
Однак попри значну кількість переваг, фахівчиня закликає переглядати склад продукту – особливо вміст натрію та типи олій, оскільки це може вплинути на людей, які стежать за кров’яним тиском або мають серцево-судинні захворювання. Зокрема, слід пам’ятати:
-
Надмірно оброблені продукти можуть містити важкі соуси та підвищений вміст жиру, цукру й солі.
-
Тунець містить ртуть, тож варто віддавати перевагу брендам, які перевіряють її рівень, або обирати види тунця з нижчим вмістом ртуті, наприклад, смугастий тунець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: