Слід виключити фактори, які могли вплинути на запалення слизової оболонки горла: тепліше одягатися, більше відпочивати і хоча б тимчасово відмовитися від куріння.
Лікування болю у горлі
Теплі полоскання із сіллю
Беремо одну чайну ложку звичайної солі, розводимо в склянці теплої води і періодично прополіскуємо горло. Важливо такий розчин не ковтати, щоб не спричинити пересушування слизової оболонки. Солоний розчин ефективно допомагає профілактиці розвитку інфекцій верхніх дихальних шляхів.
Багато теплого пиття
Теплі, тобто не гарячі, напої з додаванням лимона, меду або того й іншого відразу, а також трав'яні чаї, допоможуть розігнати слиз, покращити відхаркування і підтримати водний баланс організму.
Яблучний оцет для полоскання
Яблучний оцет здавна відомий як чудовий антибактеріальний засіб. Принцип приготування простий: одна чайна ложка оцту на склянку води. Знову ж ковтати такий розчин небажано.
Сирий часник
Антибактеріальний, протигрибковий і противірусний ефект має звичайний часник. При болі в горлі потрібно або пожувати зубчик, або посмоктати його не менше 15 хвилин.
Як варіант - зубчик можна дрібно нашаткувати і додати в кашку, що вийшла, трохи меду або оливкової олії.
Мед
Прекрасно відомі й антибактеріальні властивості меду, який також здатний зупинити розвиток слизової інфекції. Просто розводимо його в чаї або теплій воді та приймаємо внутрішньо.
Пам'ятаємо також, що боротися з інфекцією та запобігати її розвитку допомагає зволоження повітря у приміщенні та підтримання в ньому чистоти та свіжості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
8 старовинних українських імен для дівчаток і хлопчиків