У наш час нежитем особливо ніхто не переймається, а от гайморит із гноєм - це вже значно серйозніше.
нежить
Втім, є певні конкретні поради, завдяки котрим можна запобігти переростанню нежитю в гайморит.
Насамперед, потрібно промивати порожнину носа фізіологічним розчином. Для безпеки та зручності варто використовувати готові засоби для промивання: спреї або краплі на основі натрію хлориду.
Також можна користуватися звичайним фізрозчином або готувати сольовий розчин на основі спеціальних саше з морською сіллю, які продаються в аптеках (як їх готувати, зазначено в інструкції). Але для промивання такими розчинами потрібно додатково придбати спеціальну лійку, назальний або звичайний шприц.
При закладеності носа допоможуть судинозвужувальні спреї на основі оксиметазоліну або ксилометазоліну. Але скористатися ними можна лише короткими курсами до 7 днів, інакше може виникнути звикання.
Також не варто забувати про мікроклімат у приміщенні: вологість повітря має становити 40-60%, а температура – 18-23℃. Це дозволить уникнути пересушування слизових та прискорить одужання.
Додатково може знадобитися прийом антигістамінних препаратів, антибіотиків чи препаратів на рослинній основі. Але всі ці ліки повинен призначати лікар після огляду пацієнта та встановлення точного діагнозу.
Коли ж у носових пазухах вже з'явився гній, тоді варто застосовувати зовсім інший протокол лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що відчуває дитина, яку не люблять?
Чому треба носити дітей на руках частіше?
Жульєн у булці: смачний рецепт
Швейцарські голубці: рецепт оригінальної страви
Рекомендуємо прочитати:
Коментарі користувачів
#1. Ксенiя . Дата:13.09.2024 - 09:54
Я починаю лікуватися одразу як відчуваю недобре. Допомагають таблетки Цинабсин. Нежить проходить не за день, звiсно, але дуже швидко і без будь-яких ускладнень, які часто бувають від судинозвужувальних крапель.
Я досить довгий час мучуся з носом. Свого часу і проколи робили, і які тільки краплі не використовувала. Потім, один лор порадив мені при загостреннях приймати Цинабсин. Так і роблю вже кілька років. Він і набряк знімає, і запалення. Допомагає мокроті не накопичуватися в пазухах і швидше виходити.
На початку весни та осені, моя мама хворіє гайморитом. Перепробували безліч препаратів, поки не натрапили на Цинабсин. І були приємно вражені його ефективністю,враховуючи те, що він має рослинну основу. Після використання Цинабсину мама не хворіє гайморитом вже два роки!!!
У мене хронічний гайморит і два тижні тому, в сильні морози, знову відчула, що починає набиратися рідина. Пішла до лора, зробили знімок, діагноз пiдтвердився. Прописав мені таблетки Цинабсин. Приймала за інструкцією, плюс намагалася в ці дні не переохолоджуватисi відчула значне полегшення. Прийшла через 10 днів на повторний знімок, усе чисто.
Для початку не завадило б до лора звернутися. З гайморитом жарти погані. Я вилікувала свій жахливий нежить тільки завдяки Цинабсину і рада, що до гаймориту не дійшло.
Я раніше гайморит лікувала тільки антибіотиками, але цього разу лікар порадив Цинабсин. Почала приймати його на ранній стадії, коли ніс ще був сильно закладений, і вчасно уникла ускладнень! Головне – не чекати, поки все погіршиться, а одразу діяти: парові інгаляції, промивання і хороший засіб, як Цинабсин.