Звісно, що збоку це виглядає страшно, але потрібно не просто стояти поруч, а допомагати.
судоми
Перше, що потрібно зробити, – це заспокоїти себе та оточуючих, не панікувати, адже ваші дії мають бути послідовними та точними. Потрібно забезпечити доступ свіжого повітря. Розстебніть комір або зніміть одяг, що стискує.
Варто стежити за предметами, які розташовані поруч із хворим (прибрати усі ті, що можуть завдати травми). Покладіть під голову подушку або щось м'яке. Якщо у людини почалося блювання, поверніть його на бік, щоб блювота не потрапила в дихальні шляхи.
Під час нападу потрібно дотримувати хворого, щоб він не отримав травми, при цьому не докладаючи надмірних зусиль, щоб утримати судоми, інакше можуть виникнути надриви м'язів.
У жодному разі не намагатися розтиснути рота (хворий все одно деякий час не дихає через судом дихальних м'язів, а якщо почне дихати, то буде через ніс). Крім цього, можна нанести різні травми в ротовій порожнині, а уламки зубів можуть потрапити в трахею і викликати задуху. Розтискати зуби допустимо лише при попаданні між ними язика (під час судом хворий може його просто відкусити).
Одразу після цього слід негайно викликати швидку допомогу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою