Зараз чимало людей виїжджає на природу і смажить шашлики. Що робити, коли трапився опік?
багаття
Перше, що потрібно зробити, - відійти від джерела пошкодження (вогнища) на дальню відстань. Якщо ви знаходилися в одязі, який був над вогнищем вашого пошкодження, необхідно його зняти, щоб звільнити місце пошкодження, якщо ваш одяг дуже сильно прилип до рани, не варто його відривати, потрібно по можливості прибрати його там, де це можливо (обрізати наприклад).
Потім вам необхідно по можливості в перші 10 хв охолодити місце ушкодження (опіку) – це важливо! Наприклад, прохолодною водою — щоб уникнути перегріву м'яких тканин та посилення глибини опікового ушкодження.
Також по можливості необхідно прийняти таблетку з будь-яким знеболювальним препаратом. Також прийняти антигістамінний препарат (наприклад, Супрастин). Також можна дати потерпілому випити води без газу 1 л - 1,5 л. З розчиненою в ній сіллю та содою (1 ч. л. солі та 0,5 ч. л соди на 1 літр).
Наступним етапом викликати бригаду швидкої допомоги, якщо площа опіку відносно невелика, то самостійно звернутися до травмункту до фахівця, де вам зможуть правильно оцінити ступінь опіку та надати необхідну допомогу (обробка, накладення пов'язки, подальші рекомендації щодо загоєння рани).
Важливо розуміти, що одразу на опік не можна наносити різноманітні мазі та гелі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою