Як довели лікарі, дисбактеріоз, який виник у вас одного разу, насправді є синдромом, тому стикатись з ним ви будете ще не раз. Для того аби кишечник функціонував та виводив з організму залишки речовин каловими масами, працюють бактерії, які знаходиться усередині його оболонки. Проте в деяких випадках відбувається порушення здорового балансу, і шкідливі мікроорганізми (умовно-патогенна флора) починають посилено розмножуватися. Це стан і називають дисбактеріозом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симптоми пухлини шлункуІснує кілька факторів, що сприяють його розвитку. Серед основних: алергічні реакції, незбалансоване харчування, часті ГРВІ та ГРЗ, кишкові інфекції та хвороби ШКТ, стреси, вікові зміни властивостей мікрофлори кишечника, хіміотерапія, променева терапія, тривала гормональна терапія і тривалий прийом різних медикаментів (в першу чергу антибіотиків).
При підозрі на дисбактеріоз необхідно в першу чергу звернути увагу на такі
симптоми з боку ШКТ як нудота, блювота, металевий смак у роті, відсутність або зниження апетиту, запори, діарея, відчуття неповного випорожнення кишечника, часто повторювані епізоди болю в животі, здуття живота.
Серед можливих супутніх симптомів: слабкість, головний біль, порушення сну, швидка стомлюваність, алергічні висипання на шкірі і слизових, що зазвичай супроводжується характерним для цього стану сверблячкою.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
від чого вмирають українці.