Оскільки перші антигістамінні засоби викликали безліч побічних ефектів і продовжували алергію ніж лікували її, то було розроблено препарати другого покоління, зокрема
лоратадин , на розробку якого пішло більше 20 років. Безпека і ефективність даного препарату неодноразово підтверджувалася широкомасштабними клінічними дослідженнями , які проводилися протягом кількох років після його відкриття . і зажадали величезних матеріальних витрат від компанії- виробника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їжа, що сприяє розвитку алергіїНа відміну від антигістамінних препаратів першого покоління , новий клас лікарських засобів має досить високу спорідненість з гістаміновими рецепторами. Це означає , що антигістамінні препарати другого покоління вибірково блокують і вибірково взаємодіють тільки із згаданими Н- 1- гістаміновими рецепторами , при цьому, не зачіпаючи інші рецептори.
Антигістамінні препарати не викликають звикання , що дозволяє їх використовувати протягом тривалого часу.
Терапевтичний ефект після прийому антигістамінних засобів другого покоління настає відносно швидко , і триває протягом тривалого часу , що дозволяє уникати частого прийому лікарських препаратів. Наприклад , антигістамінний ефект від прийому лоратадину розвивається протягом 1-3 годин після прийому , а його дія зберігається протягом доби. Лоратадин можна приймати дітям від 1 року у зазначеній в інструкції дозуванні.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як боротись з сезонною алергією.