Найгіршим і стовідсотковим виявом виразки є біль у верхній частині живота, який найчастіше виникає на голодний шлунок, між прийомами їжі або в нічний час.
Часто буває нудота, тяжкість після їжі, відчуття переповнення шлунка, блювота, зниження апетиту, маси тіла, печія. Захворювання протікає, як правило, хронічно, із загостреннями навесні і восени. Можливе загострення і на тлі нервового перенапруження, стресів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що впливає на ваше здоров'яПричина захворювання – істотне зниження активності захисних систем організму. Слизова оболонка шлунку стає більш сприйнятливою до агресії, наприклад соляної кислоти. Погіршує становище брак в раціоні вітамінів групи В і С. До такого порушення балансу в організмі і розвитку виразки шлунка можуть привести кілька причин:
1. Постійні стреси: вони провокують порушення роботи нервової системи, призводячи до спазм м’язів і судин шлунково-кишкового тракту. Кровопостачання шлунка порушується, і шлунковий сік дає згубну дію на слизову оболонку.
2. Наявність в шлунку бактерії Helicobacter pylori, життєдіяльність якої призводить до підвищення кислотності шлункового соку.
3. Неправильне і нерегулярне харчування, неякісна їжа, алкоголь.
4. Певну роль відіграє і генетична схильність.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як позбутись зайвої рідини в організмі.