Найпростішим є використання в готуванні йодовану кухонну сіль. Рекомендується додавати її в їжу по 5 г на одну людину на добу, тобто приблизно по 1 чайній ложці. Враховуючи втрати йоду, людина отримує в цьому випадку близько 120 мкг на добу.
Така сіль зберігає йод після збагачення протягом максимум 12 місяців. Вже через 3-4 місяці після виготовлення сіль втрачає до 40% йоду. Він просто випаровується. Тому звертайте увагу на дату виробництва солі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидко позбутись застудиЙод в спиртовому розчині до них не відноситься - його не варто пити ні з молоком, ні з водою, так як це швидше небезпечно, ніж корисно для здоров'я. «Йодна сітка» не допоможе виявити дефіцит йоду або в боротьбі з ним. Таким чином, вибір треба робити між препаратами з рослинної сировини (частіше морська капуста) та препаратами «хімічного» йодиду калію. Перші краще засвоюються, зате другі мають точне й передбачуване дозування.
Йод з їжі засвоюється досить добре і звичайно не викликає побічних ефектів. Продукти багаті йодом - це в першу чергу всі морепродукти. Морська капуста, водорості, риба, креветки, устриці. Майже щоденний прийом навіть невеликих порцій забезпечить достатнє споживання йоду.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
що таке аутоімунні захворювання.