Володіючи очисними і бактерицидними властивостями, слізна плівка запобігає розвитку інфекцій і потрапляння частинок пилу, захищає рогівку від пошкодження дрібними сторонніми предметами. Завдяки кліпаючим рухам слізна плівка забезпечує гладкість і вологість поверхні рогівки, тим самим, виконуючи оптичну функцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаві способи покращення зоруЗниження вироблення сльози, муцинів або ліпідів викликає порушення якості слізної плівки. Витончення плівки призводить до її розриву і підсихання рогівки. В результаті спрацьовує рогівковий рефлекс, і основна слізна заліза впорскує трохи сльози в порожнину кон’юнктиви. Завдяки морганню повік вона розподіляється по поверхні ока і формує слізну плівку. При нестачі сльози людина відчуває сухість в очах, а її надходженні в достатньому обсязі може спостерігатися сльозотеча.
Враховуючи, що такий симптом як сльозотеча суперечить назві захворювання, офтальмологи порахували логічним замінити термін "хвороба сухого ока" на "хвороби слізної плівки". Цей термін більш об’єктивно показує суть патологічного процесу.
Хвороби слізної плівки — захворювання слізної плівки і поверхні ока, спричинені негативним впливом зовнішніх і внутрішніх факторів, які порушуються стабільність і функції слізної плівки. Ці захворювання пов’язані з дискомфортом в очах і ризиком зниження зору.
При синдромі "сухого ока" (офісному синдромі) спробуйте сльозозамінники по необхідності, 2 рази на рік проводите масаж комірцевої зони (10 днів) + вітамінотерапія.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
чим небезпечний крововилив у око.