Ознаки аритмії - перебої, завмирання серця, різке хаотичне серцебиття. Багато видів аритмії не становлять загрози для людини, але обов'язково зверніть увагу на стан нервової системи.
Появі серцебиття сприяє велике фізичне навантаження, хвилювання, висока температура повітря, дія тютюну, алкоголю, кави, чаю; може виникнути при захворюванні серцево- судинної системи, неврозах в клімактеричному періоді.
При всіх серцевих хворобах корисний квітковий мед, особливо гречаний - по 1 чайній або столовій ложці три рази на день.
Сир і вівсяна або пшоняна каші мають бути щодня в системі живлення, а також горіхи, родзинки, курага, сир, часник, мускатний горіх.
У чай корисно заварювати мелісу, листя і коріння суниці, пагони і листя лохини, суцвіття аптечної ромашки. Як пряність частіше використовуйте насіння кмину, фенхелю, кропу.
Зняти неприємні відчуття допоможе ванна з валеріаною ( 1 стакан кореня заварити 1 л води, додати в теплу ванну).
У їжу корисно вживати редьку, ріпу, агрус, барбарис, калину.
При підвищеній стомлюваності і неврастенії сприяє зникненню неприємних відчуттів в області серця настоянка золотого кореня ( родіоли рожевої) : по 10 - 20 крапель на день як загальнозміцнюючий засіб.
Часті конфлікти, негативні емоції ведуть до стенокардії, інфаркту, гіпертонії. Щоб відволіктися від поганих думок, тривоги: займіться зарядкою, домашньою роботою, послухайте спокійну музику, прочитайте хорошу книгу.