При зниженій кислотності корисно приймати перед їжею по півсклянки свіжого капустяного соку. При підвищеній кислотності треба пити картопляний і морквяний соки поперемінно.
Лікуємо гастрит домашніми ліками
2 флакони бефунгіна або 3 склянки подрібненої чаги , 50 г деревію , 50 г соснових бруньок , 50 г плодів шипшини , 5 г полину залити 3,5 літрами холодної води. Після закипання варити 2 години на повільному вогні під кришкою. Потім каструлю зняти з вогню і укутати в ковдру на добу. Через добу процідити , додати 200 г соку алое ( від 3 років і старше) , 250 г коньяку , 400 г меду і 4 доби настоювати, щодня перемішуючи. Потім суміш розлити по маленьких ємностях для зберігання в холодильнику. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день до їжі. Для лікування вистачає однієї півлітрової пляшки.
Шматок сухого березового гриба ( губки) залити теплою кип'яченою водою на 4 години для розм'якшення , потім чагу подрібнити на тертці або в м'ясорубці . 1 частина подрібненої сировини залити 5 частинами кип'яченої води. Температура повинна бути 80-90 градусів , не більше . Настоювати 2 доби у темному прохолодному місці. Потім настій процідити через щільну тканину , залишок віджати. Приймати по півсклянки 3 рази на день за 15 хвилин до їжі. Під час лікування потрібно дотримуватися рослинно-молочної дієти і виключити копченості , ковбаси , жири , консерви , гострі приправи. Настій чаги використовують і як протипухлинний засіб, що допомагає поліпшити загальний стан хворого. При гастриті з підвищеною кислотністю печія зникне , якщо приймати по 80-100 г яблучного оцту безпосередньо до їжі 1 раз на день протягом 2-3 тижнів.
Для лікування гастритів і виразок нерідко ефективним виявляється сік чистотілу. Його консервують наступним чином: у літр свіжого соку додають 250 г спирту або півлітра горілки. Настоюють добу і п'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день за 15-20 хвилин до їжі.
Вельми цілющий сік зі свіжих , а також відвар сушених листя подорожника великого (використовувати при зниженій кислотності) .
Народна медицина рекомендує коріння лопуха у вигляді відвару або настою. Деякі вчені вважають , що коріння лопуха мають і протипухлинною дією . Протягом тижня порошок з кореня лопуха наполягають на рівних частинах спирту і меду і приймають 3 рази на день по столовій ложці до їди.
Народна медицина рекомендує приймати вранці протягом місяця 2 збитих білка з сирих яєць. Снідати можна через 30 хвилин після прийому гоголя - моголя .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен