ВПЛ (вірус папіломи людини ) являє собою інфекцію , яка передається статевим шляхом. Саме вона є найчастішою причиною появи раку шийки матки. Якщо жінка піддається ВПЛ , її імунітет зазвичай захищає організм від ймовірних пошкоджень. Але у деяких представниць прекрасної статі вірус роками зберігає свою дієздатність .
Як захиститися від раку шийки матки
У перший час клітини можуть показувати тільки ознаки вірусної інфекції , але з часом вони починають перетворюватися на передракові зміни , звані інтраепітеліальною цервікальною неоплазією .
Даний стан зазвичай саме проходить без жодного медичного лікування. Іноді , в основному у жінок із змінами імунної системи , інтраепітеліальна цервікальна неоплазія може переростати в інвазивний рак шийки матки.
Невідомо тільки , чому деякі жінки більше схильні до ризику розвитку раку шийки матки , ніж інші. Деякі види ВПЛ більш агресивні в порівнянні з іншими. Куріння значно збільшує шанси на розвиток раку шийки матки : у жінок, що палять цих шансів вдвічі більше , ніж у некурящих. Сьогодні є два типи вакцини проти ВПЛ , що захищають організм від декількох найнебезпечніших видів вірусу папіломи людини. Одну вакцину використовують для лікування дівчаток , хлопчиків , жінок і чоловіків віком від 9 до 26 років , а іншу - для дівчаток і жінок у віці від 9 до 25 років.
Врахуйте , що якщо ви ведете активне статеве життя , кращим способом захисту від ВПЛ та інших захворювань, що передаються статевим шляхом , вважається збереження обопільних моногамних відносин зі здоровим партнером. При статевому акті поза довгострокових моногамних відносин просите партнера використовувати презерватив. Періодично здавайте аналізи на наявність вірусу папіломи людини в організмі .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини