Ще зовсім недавно найпоширеніші інфекції, що передаються статевим шляхом - гонорея та хламідіоз, легко піддавалися лікуванню антибіотиками. Проте останнім часом гонорея все рідше піддається лікуванню.
Останнім часом гонорея все рідше піддається лікуванню
Гонорея є однією з найпоширеніших інфекцій, що передаються статевим шляхом, причому багато людей не знають про те, що вони заражені у зв'язку з безсимптомним перебігом захворювання. При відсутності лікування гонорея може призвести до запалення тазової очеревини, важких ускладнень при вагітності і жіночого безпліддя.
Історія стійкості гонококів до лікування бере початок у 40-х роках XX століття, коли вони втратили чутливість до сульфаніламідних препаратів. Потім, в 70-х і 80-х роках, пішли пеніциліни і тетрацикліни, а в 2007 р. - фторхінолони. До теперішнього моменту залишалася лише одна група антибіотиків, які були ефективні при гонореї, - цефалоспорини. Але і вони поступово втрачають ефективність.
Перші дані про стійкість гонококів до перорального цефалоспорину - цефіксиму - з'явилися кілька років тому в Японії. Потім ця тенденція стала спостерігатися в Європі, а потім і в Північній Америці. У цьому дослідженні лікування було неефективно у 9 з 133 пацієнтів (6,77%) з гонореєю. У зв'язку із зростаючою стійкістю гонококів рекомендується призначати пацієнтам ін'єкцію цефтриаксону в поєднанні з тижневим курсом перорального антибіотика - азитроміцину або доксицикліну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини