Гайморит можна зупинити на початку, поки він не перейшов в запущену стадію. І тоді не доведеться вдаватися до антибіотиків, які завжди чинять побічну дію на організм: ослабляють імунітет, порушують природну мікрофлору. До того ж через ослаблений кровотік в області гайморових пазух дія потужних препаратів незначна. Хороші результати можна отримати, впливаючи безпосередньо на слизову оболонку носа. Ось кілька народних способів:
Лікуємо гайморит вдома
- Трав'яний настій (верес, календула, шавлія або татарник) або розчин морської солі використовуй для промивання носових ходів. Це можна робити за допомогою невеликого шприца без голки. Повторюй процедуру 3-4 рази на день.
- Масляні закапування. Змішай оливкову і кукурудзяну олію в рівних пропорціях, добу настоюй на подрібненій траві звіробою, потім протягом трьох годин прогрівай на водяній бані. Відразу після промивань закапай звіробійну олію в ніс в положенні лежачи.
- Мазь, що зігріває. Бальзам Зірочка (розміром в сірникову головку) змішай з пів чайною ложкою топленого масла і перед сном нанеси на гайморові пазухи. Накрий теплим шарфом.
Комплекс процедур проводь протягом 7-10 днів, а масляні закапування - 2-3 тижні (для профілактики рецидивів). Такі заходи допоможуть поліпшити кровообіг у придаткових пазухах, видалити з них небезпечний вміст, запобіжать нагноєння і виникнення набряків.