Міф: Маленький сечовий міхур - причина великих проблем
Дехто схильний вважати, що причина нетримання криється в невеликому розмірі їх сечового міхура. Насправді сечовий міхур здорової людини здатний утримувати 400-450 мл рідини. Швидше за все, «винуватці» проблеми - ослаблення мускулатури тазового дна, побічні ефекти від застосування медикаментів, інфекція або порушення іннервації сечового міхура. Все це успішно лікується.
Нетримання сечі - це медична, а зовсім не вікова проблема
Факт: Більше 2 разів - час до лікаря
Один візит в туалет за ніч - норма. Але якщо доводиться проробляти цей шлях більше 2 разів, такий стан називається ноктурія і вимагає медичного обстеження. Причиною ноктуріі може стати підвищене споживання рідини перед сном, збільшення передміхурової залози, прийом певних препаратів або гіперактивність сечового міхура.
Міф: Необхідно щодня випивати більше 8 склянок рідини
Насправді така кількість рідини потрібна далеко не завжди. Все залежить від ваших габаритів і ступеня фізичної активності. Найкраща порада здоровим людям - пити тільки коли хочеться, не допускаючи зневоднення. Наявність в організмі достатньої кількості рідини знижує концентрацію сечі і зменшує ризик утворення каменів у нирках.
Факт: Проблеми з сечовим міхуром можуть бути у будь-кого
Проблеми з сечовим міхуром виникають незалежно від статі і віку. До групи ризику відносяться народжували жінки, літні люди, чоловіки із захворюваннями передміхурової залози і люди з ушкодженнями спинного мозку. Всі вони повинні знаходитися під медичним спостереженням.
Міф: Чим менше пити - тим краще
На думку лікарів, для нормального функціонування сечового міхура необхідно споживати достатньо рідини. А ось зменшити порцію ранкової кави або зайвий раз не випити колу - варто було б, оскільки міститься в них кофеїн стимулює роботу сечового міхура.
Факт: Передміхурова залоза винна не завжди
Збільшення передміхурової залози не завжди є причиною частого сечовипускання у чоловіків. Іноді це гіперактивність сечового міхура. Так як ці два захворювання потребують різного лікування, вам необхідно проконсультуватися з лікарем.
Факт: Вправи Кегеля годяться і для чоловіків
Вправи для жінок, які мають після пологів проблеми з мимовільним сечовипусканням, лікарі рекомендують і чоловікам. М'язи тазового дна слід поперемінно напружувати і розслабляти протягом 3-5 секунд (живіт, сідниці і ноги при цьому повинні бути розслаблені) при спорожненні сечового міхура. Вправи Кегеля робляться по 10 разів 3 рази в день в будь-який час.
Факт: Система і розклад допоможуть
Тим, хто страждає від гіперактивності сечового міхура, допоможе методика його зміцнення. Для цього необхідно постаратися ходити в туалет лише в певний час, пригнічуючи виникають в інтервалах позиви. Поряд з вправами Кегеля таке тренування наполовину зменшує частоту сечовипускань.
Факт: Контроль ваги як спосіб контролю сечового міхура
Зайва вага також є причиною виникнення проблем з сечовим міхуром. Тому здоровий спосіб життя не тільки зменшує, але й запобігає багато неприємностям. Лікарі стверджують, що регулярна фізична активність у поєднанні з вправами Кегеля знижує частоту випадків стресового нетримання - мимовільного підтікання сечі під час кашлю, сміху або чхання.
Міф: Проблеми з сечовим міхуром неминучі
Якщо вас турбує сечовий міхур, слід поговорити про це з лікарем. Нетримання сечі - це медична, а зовсім не вікова проблема. Схема лікування підбирається індивідуально, і своєчасне звернення за медичною допомогою призводить не тільки до полегшення симптомів, але й поліпшенню якості життя в цілому.