* Існує 4 класи небезпеки пестицидів. 1-й - найнебезпечніший. Клас небезпеки повинен обов'язково бути вказаний в інструкції до застосування. Не купуйте препарати, якщо ця інформація відсутня. Ще одна характеристика пестицидів - ЛД50 (летальна доза для 50% піддослідних мишей чи пацюків). Її іноді вказують в інструкціях. Чим нижче ЛД50, тим отрута токсичніша. Не застосовуйте препарати з ЛД50 нижче 100 мг / кг, виняток можуть становити синтетичні піретроїди (Децис, Арріво), досить швидко розкладаються на безпечні складові.
* Не зберігайте пестициди в житлових приміщеннях - у розкритих упаковках вони сильно летючий, ампули можуть випадково розбитися. Місце зберігання отрут повинно мати умивальник і витяжку.
* У будинку повинна бути аптечка: активоване вугілля (мінімум 1 упаковка), питна сода, марганцівка, вата, нашатирний спирт, засоби індивідуального захисту.
Перша допомога при отруєнні отрутохімікатами.
- Найбільш поширені ознаки отруєння: нудота, млявість або, навпаки, нервова збудливість, головний біль, запаморочення, відчуття сухості у роті, пронос.
- При погіршенні самопочуття одразу припиніть обробку, покиньте приміщення, повідомте, що вам погано і щоб вас не залишали без нагляду.
- Розстебніть воріт, відпочиньте в прохолодному провітреному місці.
- Якщо стан погіршується, телефонуйте 03. До приїзду лікаря прополощіть рот мильною водою, випийте 1-2 літра блідо-рожевого розчину марганцівки, викличте блювоту. Випийте склянку води з 1 ч. ложкою питної соди, з'їжте пачку активованого вугілля. Не паліть, не приймайте їжу.
Не виключено, що інформація у когось викличе посмішку, мовляв, все, насправді, простіше.
Пам'ятайте! Багато препаратів здатні накопичуватися в організмі роками, перед тим як дати поштовх хронічних захворювань: панкреатиту, анемії, фібром і пр. Думайте в першу чергу про себе і близьких, а тільки потім про колекції.