Зима - це пора року, яка у багатьох людей асоціюється із застудою, грипом і іншими захворюваннями. І одним з найбільш неприємних симптомів можна назвати нежить.
Через нього вночі неможливо нормально спати, адже складно дихати із закладеним носом. Через нього ніс стає червоним, що не кращим чином впливає на зовнішній вигляд. Можна навести ще багато прикрих прикладів того, як простий нежить псує життя. Виникає логічне запитання: навіщо ж його терпіти? Адже здавна існують безвідмовні способи боротьби з цим неприємним нездужанням в домашніх умовах.
Найкращі способи лікування нежитю - це ще ті, які використовували наші бабусі. Згідно одного з рецептів народної медицини для лікування нежиті корисно прийняти гарячу ванну з ароматичною олією, наприклад, евкаліптовою. Спосіб насправді дуже ефективний.
Гаряча ванна підвищує температуру тіла, а це призводить до знищення хвороботворних мікроорганізмів. А гострий запах евкаліптової олії сприяє усуненню закладеності носа.
Ще один хороший спосіб для лікування і профілактики нежитю - чай з медом і лимоном. Добре також додати трохи імбиру або гвоздики.
Мед, імбир і гвоздика мають бактерицидну дію, тоді як лимон містить велику кількість вітаміну С, який дуже корисний для організму під час боротьби з такими інфекціями. Рекомендується пити такий чай перебуваючи в теплому ліжку.
Трав'яні інгаляції також дуже ефективні при закладеності носа. Найчастіше для таких цілей використовувалися м'ята, ромашка і майоран. Ці трави мають насиченим запахом, що й сприяє звільненню носових проходів.
Також робили гарячі компреси на чоло з використанням цих трав.
Крім того, для лікування нежиті можна використовувати хрін. Додавання його в свою дієту буде дуже до речі, адже хрін містить вітаміни А, В, С, леткі олії і фітонциди - сполуки з бактерицидними властивостями.
Достатньо вживати по 3 ложки тертого хрону під час їжі, щоб полегшити дихання і побороти закладеність носа.
Однак занадто захоплюватися теж не варто, інакше можна отримати протилежний ефект - подразнення слизових оболонок.
Всі ці способи використовували наші предки. Протягом століть вони успішно боролися з недугами, від яких тепер ми шукаємо порятунку в лікарнях та аптеках. Адже мед, імбир, різні трави - це натуральні засоби, які містять всі необхідні складові для боротьби з нежиттю. Так що не варто забувати рецептів здоров'я, перевірених нашими предками, адже вони точно не нашкодять, а тільки підуть на користь.