* Майже у кожного з нас бувають ситуації, коли несподівано «закладає» вуха. Причин такого стану може бути безліч, зокрема дуже часто закладає вуха при посадці літака, в ліфті.
Перша допомога при закладенні вух
В даному випадку достатньо кілька разів ковтнути і слух відновиться.
* Якщо вухо заклало в результаті купання, то необхідно видалити з зовнішнього слухового проходу що потрапила туди воду, краще всього дану процедуру проводити за допомогою ватної палички.
* Багато людей сильно помиляються, вважаючи, що чим частіше чистити вухо ватяними паличками, тим чистіше воно буде, навпаки, якщо занадто часто колупати у вухах, то можна спровокувати утворення сірчаної пробки, так як сірка не очищує, а втрамбовується. Сірчані пробки можуть утворитися в будь-якому віці, і видалити їх зможе тільки кваліфікований фахівець.
* А що робити, якщо заклало вухо при застуді?
Тут потрібно зовсім інший підхід - комплексний. Дуже часто наслідком закладеності носа буває і закладеність вух. Носоглотка і середнє вухо пов'язані між собою « євстахієвої трубою ». У нормальному стані цей прохід повинен бути вільним для доступу повітря, так як саме через цю трубку тиск в середньому вусі регулюється з атмосферним тиском. Коли у людини спостерігається нежить, то в носових ходах накопичується слиз, яка не дає можливості повітрю вільно проходити. Закладеність вух часто виникає через те, що людина сякається. Під час сякання виникає підвищений тиск у барабанній порожнині вуха.
Якщо заклало вухо при застуді треба виконати наступне:
- Закрити ніс пальцями і почати видувати повітря до того моменту, поки не відбудеться бавовна; - Після цього треба зробити 5-7 ковтальних рухів.
Також гарним способом проти закладеності вух є надування куль через тонку соломку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою