У недавній науковій роботі дослідники з Массачусетського технологічного інституту продемонстрували на тваринній моделі in vitro, що вони можуть "заповнювати" такі транспортні гелі двома протималярійними препаратами, після чого лікарські агенти (артесунат і піперахін) залишаються ефективними під час викорситання.
Автори очікують, що новий матеріал буде також використовуватися для транспортування інших класів лікарських засобів. Дослідники стверджують, що препарати на основі цього гелю можуть також випускатися в формах для розжовування, що виглядає привабливо для пацієнтів, які зазнають труднощів з ковтанням капсул і таблеток, а також дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кава з маслом для схудненняВажливо, що розробникам досить просто контролювати такі властивості носія, як міцність, структура поверхні і швидкість вивільнення активних інгредієнтів. Їм можна просто міняти хімічні і механічні властивості гелю, злегка коригуючи його склад. Наприклад, вони вже зробили таким шляхом поліефіри, які містили або поліетиленгліколь, або інший полімер. Так само вчені створили
кофеїновий гель, який об'єднує ці два популярних фармакологічних полімери в різних співвідношеннях.
Зміна властивостей поверхні матеріалу може допомогти дослідникам контролювати те, як швидко чи повільно гелі переміщуються шлунково-кишковим трактом.
"В залежності від завдань і активних речовин, виробник може швидко створити оптимальну суміш. Наша мета полягала в тому, щоб спростити метод виготовлення і зберегти покращений профіль безпеки поліефіру, використовуючи потенційно безпечні каталізатори - і нам це вдалося", - запевняють розробники.