Дані Всесвітньої організації охорони здоров'я констатують сумний факт, що все частіше жителі країн Західної Європи приймають препарати для поліпшення якості сну, інакше кажучи, снодійні таблетки.
Багато людей страждають перевтомою, регулярно отримують стреси, що призводить до депресивних розладів, і як наслідок до безсоння. Більшість людей, вважають за краще боротися з безсонням найшвидшим і доступним способом - прийняттям снодійних препаратів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міфи про гормональні препаратиОчевидно, це найшвидший і легкий спосіб заснути, і добре виспатися перед черговим робочим днем. Але наскільки такий спосіб швидко заснути, безпечний для людського організму?
Як вдалося з'ясувати групі американських вчених, регулярний прийом снодійних препаратів насправді не так безневинно проходить для людського організму. У дослідженні наголошується, що регулярне застосування снодійних препаратів здатне викликати звикання всього за два тижні. Застосовуючи такого роду медикаменти, людина в обмін на здоровий сон отримує залежність, яку порівнюють з алкогольною.
Ще один досить відчутний побічний ефект, значне зниження працездатності головного мозку на наступний день після прийому снодійного. До слова, не випадково в анотаціях до снодійних таблеток вказано, що небажано керувати автотранспортним засобом після прийому ліків.