Антибіотики не вбивають мікрофлору кишечника, хоча саме цю властивість їм завжди приписують. Цей міф про антибіотики - не єдиний. Медики розповіли про помилки, пов'язані з прийомом цих ліків.
Міф перший: знищують мікрофлору. Фахівці кажуть, що цю теорію підтримують насамперед виробники пробіотиків, які, як вважається, необхідно приймати для порятунку мікрофлори. Можливо, антибіотики і можуть викликати діарею, при достатньому споживанні води і здоровому харчуванні кишечник швидко нормалізується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені розробили два потужні антибіотикиМіф другий: необхідність аналізу на чутливість. Медичні експерти відзначають, що проведення цього аналізу потрібне тільки якщо людина має занадто великий досвід вживання різних антибіотиків.
Міф третій: небезпечні для вагітних і дітей. Фахівці стверджують, що прийом антибіотиків в суворій відповідності з інструкцією і рекомендацій лікаря не принесе шкоди.
Міф четвертий: заборонені при алергії. Твердження про те, що антибіотики не можна приймати при алергії, позбавлені наукового обгрунтування.
Міф п'ятий: використовувати перевірені антибіотики. Успішне використання антибіотика ще не означає, що цей же антибіотик допоможе при необхідності, наприклад, через три роки. За словами фахівців, бактерії постійно мутують, а, крім того, з віком змінюється організм і змінюються формули лікарських препаратів. Щоб уникнути резистентності до антибіотиків ці препарати не можна приймати для профілактики.