Дослідники з США виявили: антибіотики можуть шкодити кісткам скелета, прийом цих ліків активізує процеси руйнування кісткової тканини. Експерименти показали, що під впливом препаратів зростає рівень клітин, що сприяють пошкодженню цілісності кісток.
У тому, що антибіотики можуть шкодити кісткам, змогли переконатися фахівці Медичного університету Південної Кароліни. Руйнівний для кісткової тканини ефект від лікування антибіотиками вчені пов'язують з тим, що ці ліки мають властивість провокувати порушення балансу кишкової мікрофлори і прозапальну реакцію з боку імунної системи організму. Або, як прокоментували самі вчені, "антибіотики відіграють роль екзогенного модулятора остеоіммунної відповіді кишкової мікробіоти".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спеція, яка замінить антибіотикиЗа словами дослідників, специфічну імунну відповідь на зміни кишкової мікрофлори через прийом антибіотиків призводить до підвищення рівня остеокластних сигнальних молекул в крові і активності остеокластів - клітин, які шкодять кісткам, сприяючи їхньому руйнуванню.
Подібний процес вони спостерігали в експерименті з мишами. Було встановлено, що у тварин під впливом антибіотиків. розвивалися якісні і кількісні зміни мікрофлори кишечника, поряд з якими активізувалися шкідники кісток остеокласти.
"Тривалий прийом антибіотиків призводить до зменшення щільності кісткової тканини і підвищення крихкості кісток. Необхідні заходи, які б дозволяли нівелювати цю шкоду для кісток від лікування антибіотиками", - резюмували в результаті автори роботи.