У дослідженні взяли участь 1 098 930 осіб, які народилися між 1995-му і 2012 роками. Фахівці визначили інфекції, якими добровольці хворіли до 2013 року, включаючи ті, що потребували госпіталізації, і не такі важкі захворювання, які лікували протиінфекційними препаратами. Крім того, були виявлені всі психічні розлади на основі діагнозів і рецептів, виписаних лікарями.
Виявилося, що важкі інфекції підвищували ризик розвитку психічного розладу в 1,84 рази. При прийомі препаратів, включаючи антибіотики, ця ймовірність збільшувалася в 1,4 рази. При цьому вживання антибактеріальних препаратів сприяло розладам шизофренічного спектру, обсессивно-компульсивного розладу, розладу особистості і поведінки, розумової відсталості, розладу аутистичного спектру і синдрому дефіциту уваги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антибіотики втрачають ефективність?Цей зв'язок може пояснюватися взаємодією між кишковими мікробіомами і центральною нервовою системою. Відомо, що антибіотики у ссавців викликають зміни у видовому і кількісному складі бактерій травного тракту, в результаті чого погіршуються когнітивні здібності.