Вчені з Віденського медичного університету Відня встановили, що при використанні ліків, що пригнічують вироблення шлункової кислоти, що викликає печію, у людей збільшується потреба в препаратах для боротьби з симптомами алергії. Особливо це було помітно у пацієнтів старше 60 років - в цьому віці використання ліків від печії вело до більш ніж п'ятикратного зростання споживання засобів від алергії.
"На шлунок сьогодні скаржаться багато. Також багато людей приймають ліки від печії. Але чим довше лікування цими ліками, тим вище ризик розвитку алергії", - заявила провідний автор дослідження, імунолог Еріка Йенсен-Яролім.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Набридлива печія: яку їжу вживати?Спеціаліст пояснила, що кислота в шлунку допомагає розщеплювати харчові білки, які викликають алергію. Прийом препаратів від печії, що пригнічують виробництво кислоти, сприяє тому, що їжа не дробиться належним чином і речовини з неї не засвоюються в повній мірі. Замість цього достатньо великі фрагменти з алергенами направляються в кишечник, де вони можуть викликати запалення. Зовні воно проявиться характерним букетом алергічних симптомів.
Вченими були проаналізовані медичні дані 8,2 мільйона чоловік, що живуть в Австрії. Звіт про їх роботу опублікований в журналі Nature Communications. Дослідники виявили, що для підвищення ризику розвитку алергії досить прийому шести щоденних доз препаратів від печії в рік.
Також вчені прийшли до висновку, що ліки з розряду інгібіторів протонної помпи здатні змінювати мікробіом кишечника і ротової порожнини, що може порушити баланс імунної системи всього організму.