Дефіцит заліза частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків, втім, перш ніж кидатися в аптеку за добавками, важливо пам'ятати, що діагностувати дефіцит заліза, визначити дозування і тривалість прийому препарату може тільки лікар.
Основним харчовим джерелом заліза є продукти тваринного походження, вони містять гемове залізо. Найбільша кількість заліза міститься в яловичині, баранині, печінці, в меншій мірі - в рибі, курячому м'ясі, сирі. Важливим є скоріше не показник рівня заліза в продукті, а його біодоступність. У порівнянні з тваринними продуктами негемове залізо, що міститься в рослинній їжі (овочі, фрукти, злаки), має знижену біодоступність, а значить, і більш низьку всмоктуваність.
Консультація лікаря і здача аналізів необхідні для визначення індивідуальної норми на добу. Безконтрольний прийом препаратів заліза може викликати побічні ефекти у вигляді шлунково-кишкових розладів, рідкі форми препарату можуть пошкодити зуби. Крім того, тільки лікар зможе врахувати взаємодію заліза з іншими добавками і ліками, якщо такі приймаються.
Як зрозуміти, що у вас проблема із запасами заліза?
втома слабкість головний біль запаморочення випадання волосся ламкість і розшарування нігтів блідість і сухість шкіри низька температура тіла задишка відчуття браку повітря закладеність в грудях погана переносимість фізичних навантажень прискорене і неритмічне серцебиття переднепритомні стани
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен