Активоване вугілля не так безпечне для організму, як прийнято вважати.
Небезпека активованого вугілля
Активоване вугілля відоме своїми адсорбуючими властивостями. Воно здатне поглинати токсини та очищати організм. У зв'язку з цим вугілля почали використовуватися всюди: при алкогольних отруєннях, від метеоризму, для очищення шкіри. Однак, не варто забувати, що активоване вугілля - перш за все, ліки, а прийом його у великих кількостях може завдати шкоди організму.
Як повідомляє дієтолог Королівського коледжу у Великій Британії Софія Медлін, проти токсинів вугілля ефективне лише перші 40-50 хвилин після їхнього потрапляння в організм. Після цього вони вбираються в кров та недоступні для адсорбції. Однак вугілля також здатне пов'язувати й інші речовини, необхідні організму. Так, наприклад, ферменти, вітаміни та мікроелементи – все це вийде з організму разом з вугіллям.
Нестача ферментів призведе до порушення роботи мікрофлори кишечника, зменшивши її можливість засвоювати корисні речовини, провокуючи появу нудоти чи закрепів. Вимивання з організму таких мікроелементів, як калій, магній та кальцій впливає на роботу серця, якому необхідні дані іони для підтримки скорочень та перегону крові. Крім того, медицина знає випадки, коли використання активованого вугілля призводило до того, що воно потрапляло у дихальні шляхи та відкладалось у легенях. Це призводить до серйозних захворювань, аж до колапсу легенів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу