Часом лікарі виписують стільки препаратів, що в них можна заплутатися.
таблетки
Збільшення кількості людей із множинними супутніми патологіями призвело до одночасного призначення кількох препаратів. Це називається поліпрагмазією. Найчастіше «жертвами» поліпрагмазії стають люди похилого віку. З роками організм людини поступово зношується, органи гірше функціонують, а хронічні захворювання прогресують, так само в похилому віці всмоктування та швидкість виведення препаратів сповільнюється.
Багатьом людям похилого віку доводиться приймати по кілька лікарських препаратів одночасно. Але вони часто грішать тим, що самостійно приймають додатково препарати (побачили рекламу в телевізорі чи в інтернеті, порадила сусідка). Врешті, найчастіше, дія одного препарату може посилювати чи гальмувати дію іншого, що може призводити до несприятливих побічних процесів.
Наприклад, безконтрольний прийом знеболювальних препаратів може призводити до ерозій шлунка і навіть шлунково-кишкових кровотеч. Спільний прийом знеболювальних з антикоагулянтами збільшує ризик кровотеч, а з багатьма іншими препаратами посилюється токсична дія на печінку. Ефективність препарату знижується, або зведеться нанівець, наприклад, при прийомі антацидів, тому необхідно приймати ці препарати в різний час.
Для того, щоб розібратися з призначеними препаратами, якщо ви заплуталися, необхідно звернутися до терапевта. Оскільки найчастіше, відвідуючи вузьких фахівців, які призначають кожен свої препарати, пацієнти не вдаються до подробиць про інші наявні у них захворювання та прийом відповідних ліків.
А скільки таблеток зараз приймаєте ви?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини