06:20, 27 Сер 2023 · Категорія: Народна медицина · Переглядів 866 ·
Збирати трави слід за сухої сонячної погоди. Не можна рвати стебла лікарських рослин руками – надто велика ймовірність пошкодити рослину, вирвати її з коренем або поламати. Краще акуратно зрізати секатором або ножицями те, що потрібно.
Лікарські рослини серпня
Глід червоний. Ці ягоди здатні збільшувати силу серцевих скорочень, регулювати кров’яний тиск, зумовлювати глибокий і спокійний сон.
Препарати глоду малотоксичні, не спричиняють побічних дій. Їх застосовують при запамороченнях. Гострому суглобовому ревматизмі, а також при клімактеричному неврозі, як засіб, що зменшує збудливість.
Полин гіркий. Квітучі пагони застосовують за шлункових недуг, туберкульозу, головного болю, кашлю, ожиріння, хвороб нирок і печінки. Є чудовим засобом у лікуванні недокрів’я, геморою, кишкових хвороб.
Горобина. Ягоди горобини застосовують у свіжому чи сушеному вигляді як лікувальний і профілактичний засіб при вітамінній недостатності. Сік із свіжих ягід рекомендують при зниженій кислотності шлункового соку. Сухі та свіжі ягоди горобини застосовують як вітамінний засіб у поєднанні з кропивою і шипшиною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі