Бруньки рослин містять ефірні олії, вітаміни, салонін, кислоти, цукор, крохмаль
Липа.
Подрібнені свіжі бруньки липи застосовують зовнішньо як болезаспокійливий, протизапальний засіб при опіках, фурункулах, наривах.
Липові бруньки маринують і готують з них салат: 100 грам бруньок, 1 яйце, третину склянки сметани. Кожну бруньку розрізають навпіл і заправляють салат соусом, приготованим з сметани, яблучного оцту, гірчиці і подрібненого вареного яйця. Салат посипають селерою, петрушкою і кропом.
Осика.
Мазь при опіках і геморої: 1 ст. ложку висушених і розтертих в порошок бруньок просівають через дрібне сито і змішують з 100 грамами соняшникової олії.
Червона і чорна смородина.
Мають сечогінний і жовчогінний ефект, виводять надлишки солей, нормалізують кишкову флору: 1 ч. ложка бруньок на склянку окропу, настоювати 20 хв. Пити по 1 склянці 2-3 рази на день.
Береза.
Півпляшки бруньок залити горілкою, настояти місяць, періодично струшуючи. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази у день до їжі при болях у суглобах, застуді, як жовчогінний і сечогінний засіб. Цією ж настоянкою рекомендується користуватися для зменшення втоми ніг, при болях у суглобах, екземі, полоскати рот при зубному болю.
Бруньки збирають навесні, коли вони вже набрякли, але ще не розпустилися.