Наприклад, з давніх часів високо цінують цілющий ефект кінського каштана, який сьогодні використовують і в традиційній медицині. Його коріння, листя, квіти, кора і плоди виступають в якості основи для приготування різних препаратів, як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування.
Великою популярністю користується настоянка на його основі, яка продається в аптеках, або яку можна зробити самостійно (перемішати 5 ст.л. подрібнених квітів або плодів з 1 л спирту, настояти протягом тижня в темному місці і процідити).
Засіб приймають внутрішньо 3 рази на день за 20-30 хвилин до прийому їжі з розрахунку 30-35 крапель на 1 ст.л. води.
Цю настоянку можна використовувати для натирання хворих місць і накладання компресів. Щоб поліпшити лікувальний ефект, перед цим можна влаштувати ногам контрастний душ (чергувати холодну воду з гарячою). Каштан має протизапальні властивості, зміцнює стінки судин, знімає втому і напруженість ніг.
Непоганим венотонізуючим ефектом володіють трави з вмістом кремнію (лікарська медунка, польовий хвощ, спориш) і фосфоліпідів (кульбаба).
Перелічені рослини нерідко входять до складу лікарських зборів, які потрібно вживати всередину. Ось один з рецептів: у рівних частинах треба взяти траву чистотілу, пустирника, цикорію і споришу, стулки квасолі, корінь кульбаби, листя мати-й-мачухи, квітки ромашки і конюшини, все це ретельно подрібнити, засипати дві ложки суміші в термос і залити півлітра окропу, залишивши на ніч настоюватися. Приймати засіб треба по 50 мл 3-4 рази на день.